Pouť do Říma a dar Čechů pro papeže má vlastní webové stránky anezka2019.cz
4. června 2019 Příspěvky

Pouť do Říma a dar Čechů pro papeže má vlastní webové stránky anezka2019.cz

Velká celonárodní pouť do Říma, která se uskuteční ve dnech 11. až 13. listopadu 2019 při příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České má vlastní webové stránky. Na adrese anezka2019.cz jsou k nalezení rovněž informace o daru Čechů pro papeže Františka, ke kterému bude moci každý přispět otiskem prstu i finančně. Z celostátní sbírky bude uhrazena plastika Koruna svaté Anežky od akademického sochaře Daniela Ignáce Trubače, zbytek peněz obdrží papež František jako dar pro potřeby chudých.

Každý přispěvatel také dostane pamětní medaili z Pražské mincovny s motivem svaté Anežky ze sousoší sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. První exemplář vyrazil v sobotu 25. května 2019 osobně papežský velvyslanec v Česku, apoštolský nuncius Mons. Charles D. Balvo.
Na webových stránkách anezka2019.cz jsou aktualizované informace o soše, medailích, národní sbírce, listopadové pouti i národní patronce svaté Anežce. Dozvíte se, jak vznikal ručně modelovaný reliéf medaile a prohlédnete si návrh sochy pro papeže.

Převzato z Biskupství královehradecké