Tři v jednom,  aneb Běh novoveskou přírodou
20. srpna 2021 Příspěvky

Tři v jednom, aneb Běh novoveskou přírodou

Tři užitky přinese již pátý ročník Běhu novoveskou přírodou, který tradičně na začátku školního roku pořádá dobrovolnické centrum Farní charity Litomyšl. Rozběhne se v sobotu 11. září 2021 ve 14 hodin od Domu hasičů v Nové Vsi a zve stálé i nové účastníky na start.

První užitek běhu bude tělesný. Každý, kdo některou z tratí v délce 2; 4,5; 5,5 a 10 km zdolá pěšky, klusem, pohodovým joggingem nebo vytrvaleckým během o výsledek, zdravě protáhne a posílí své tělo a přispěje k jeho lepší kondici. Na nejkratší, dvoukilometrové trase budou pro povzbuzení malých běžců a sportovních začátečníků nachystány rozličné zábavné soutěže.

Druhý užitek běhu je dobročinný. Startovné, které je pro děti do 12ti let stanoveno na 20 Kč a pro dospělé na 50 Kč, se rozhodl pořadatel letos věnovat Barunce Bouškové z Lubné, velké bojovnici, které byl v 15ti měsících diagnostikován metastatický neuroblastom s metastázemi v kostech a léčba i péče je velmi náročná.

Třetí užitek spadá do oblasti idejí. Běh novoveskou přírodou se tentokrát připojuje k celokrajské akci „Rozběhněme pěstounství“ a vzal si za úkol rozhlásit lidem zprávu, jak a proč dětem v rodinných obtížích pěstounská péče pomáhá. Start totiž spadá do „Týdnu pro pěstounství“, připomíná se v celé zemi a v Pardubickém kraji se oslavuje originálně – množstvím uběhnutých kilometrů. V zázemí startu a cíle proto bude postaven stánek a v něm pracovnice z litomyšlské charitní služby „Podpora pěstounské rodiny“ poskytnou zájemcům informace, zkušenosti a novinky z této dosud trochu tajemstvím zahalené oblasti pomoci a služeb.

Pro všechny, ať už z nabídky odpoledního programu zvolí pohyb, upřednostní dobročinnost nebo přísun informací, bude v cíli připraveno skvělé občerstvení a zábava v podání DJ Petra Koukola, kapely Septima nebo vystoupení studia Éra Litomyšl.

Tak nezapomeňte a přijďte se proběhnout. I bez tréninku a treter lze udělat hodně dobrého. Třeba v Nové Vsi.

Ing. Bc. Štěpánka Dvořáková

sociální pracovnce - Podpora pěstounské rodiny
Tel.: 734 435 458 E-mail: %mrzR.a7T_Iy8Zagc8m%C-~lTaxhTZhaa8FhTj