Jsme členy

Farní charita Litomyšl je členem těchto organizací:

logo_134_logo_mas_litomyslsko

MAS Litomyšlsko o.p.s.

Místní akční skupina Litomyšlsko (MAS Litomyšlsko) již od roku 2007 podporuje rozvoj regionu Litomyšlsko, a to zejména jeho venkovských oblastí. S touto organizací máme navázanou také vzájemnou spolupráci.

Konep

KONEP (Koalice nevládek Pardubicka) z.s.

Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) je spolkem neziskových organizací, který působí v Pardubickém kraji. Dlouhodobým cílem KONEPu je podporovat vzájemnou spolupráci, výměnu zkušeností a pomáhat v rozvoji neziskových organizací. KONEP vznikl v roce 1998, jako samostatná organizace funguje od roku 2004 a je finančně podporován Pardubickým krajem, statutárním městem Pardubice, Ministerstvem vnitra ČR a Evropskou unií.

logo-asociace-dite-a-rodina
Asociace Dítě a rodina

Asociace Dítě a Rodina, z. s. (dále jen Asociace) je sdružením 84 organizací působících v oblasti péče o ohrožené děti. Svými aktivitami naplňují přání, aby každé dítě mohlo vyrůstat v rodinném prostředí. Asociace navazuje na dlouholetou aktivitu projektu Komunikačních mostů, v současné době organizovaných Nadací J&T, při kterých dochází k síťování, k výměně informací a navazování spolupráce mezi organizacemi působícími v oblasti péče o ohrožené děti.

 logo2019

Národní asociace dobrovolnictví z.s.

Národní asociace dobrovolnictví je jediná profesní síťová organizace na poli dobrovolnictví v České republice se statusem právního subjektu. Spolek spolčuje dobrovolnické mentoringové programy a veřejně prospěšné organizace pracující s dětmi, mládeží, rodinou, seniory, či zdravotně postiženými, je partnerem domácím i zahraničním organizacím zabývajícím se dobrovolnictvím všech věkových či profesních skupin či organizací s podobnými cíli.

4_ED_CZ
Eurodesk

Eurodesk je evropská informační síť, která působí v 36 zemích. Tato síť umožňuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží snadný a rychlý přístup k informacím o mobilitách a vzdělávacích programech. Eurodesk má v ČR rozvinutou síť regionálních partnerů, kteří poskytují informace mládeži a pracovníkům s mládeži o evropských programech, aktivitách v zahraničí, které se týkají studia, práce, dobrovolnictví apod.