VI. ročník Běhu novoveskou přírodou
12. září 2022 Příspěvky

VI. ročník Běhu novoveskou přírodou

Rok se s rokem sešel a my Vás opět zveme na již VI. ročník charitativního Běhu novoveskou přírodou. Tak jako každý rok se sejdeme u Domu hasičů v Nové Vsi u Litomyšle a to sice v sobotu 17. 9. 2022 od 13 hodin.

Děsí vás slovo BĚH? Není proč, rádi přivítáme kohokoliv z Vás. A to nejen nadšené běžce, pohodové turisty, ale i cyklisté mají u nás dveře otevřené. A že Vás ani jedna možnost nenadchla? Přijďte tedy jen tak poklábosit u dobrého jídla a pití s přáteli, sousedy,… Kávička, kremrole a koláčky rozhodně nebudou chybět.
Nezapomněli jsme ani na naše nejmenší, pro které bude připravena báječná trasa s různými úkoly. A téma? No přece ČARODĚJNICE A STRAŠIDLA! Vyhlašujeme soutěž o nejhezčí strašidlo či čarodějnici. Každá zaregistrovaná maska má šanci na výhru, o které rozhodnou ostatní zúčastnění. Pro děti bude zajištěn zábavný program v blízkosti dětského hřiště, čeká je i „čarodějnický rej s Bárou“ plný tance a pevně doufáme, že nás poctí svojí návštěvou i kouzelník. O hudební kulisu se postará Pepa Toman a o večerní zábavu kapela SEPTIMA.
A pro koho letos vlastně „poběžíme“?
Letošní ročník bude patřit Adámkovi z Dolního Újezda a jeho pejskovi Modymu. Adam je šestiletý chlapec s Aspergerovým syndromem, asistenční pes Mody doprovází Adámka venku i do vnitřních prostor. Při polohování se psem se Adámek snáz a rychleji zklidňuje. Mody je pro něho parťákem a komunikačním mostem, který mu přináší nové zdroje podnětů a příležitostí pro seznámení se s dalšími dětmi a dospělými. Při aktivitách s Modym bude Adámek rozvíjet svou schopnost soustředění a koordinaci pohybu. Pejsek přirozeným způsobem zlepšuje náladu a snižuje úzkost u Adámka. Darované peníze rodiče použijí na náklady spojené s výcvikem psa, který probíhá 2x měsíčně v Praze.
Přijďte podpořit dobrou věc a užít si to s námi, tak jako my si to užíváme každý rok s Vámi.
Těšíme se na Vás!

Za všechny organizátory, Tereza Němcová
www.behprirodou.cz

Adámek      296115375_730348128011622_9212015244847349762_n