Aktuálně

Podpisové místo pro podporu petice za záchranu terénních zdravotních služeb v Lidovém domě.
17. července 2019 Příspěvky

Podpisové místo pro podporu petice za záchranu terénních zdravotních služeb v Lidovém domě.

Ti z Vás, kdo se chtějí připojit k petici Doma je doma, mohou přijít do budovy Lidového domu. Každý den od 9 do 15 hodin zde bude pracovník, který sbírá podpisy na příslušné tiskopisy, a také Vám může podat více informací. Průběžně budeme zveřejňovat informace o dalších místech, kde bude rovněž možno petici podpisem podpořit. 

12. července 2019 Charita Česká republika

Letní výzva: Yes pro Charitu

Videoklip k výzvě Yes pro Charitu Léto je jako stvořené k hrám a radosti. Zapojte se proto do naší letní zábavné, provoněné a smysluplné výzvy!

Litomyšlské dny barokní tradice
11. července 2019 Příspěvky

Litomyšlské dny barokní tradice

Duchovně kulturní festival barokního dědictví

Veřejné prohlášení hejtmanů a radních
13. června 2019 Příspěvky

Veřejné prohlášení hejtmanů a radních

Nejen v oblasti terénní zdravotní péče je situace kritická. I na péči v sociálních službách chybí tolik prostředků, že se v odborných kruzích hovoří o blížícím se kolapsu sociální péče. Legislativa vyhláškou nařídila řadě pracovišť zvýšení mezd, ale státní rozpočet prostředky na toto navýšení neuvolnil. Provozovatelé mnohých zařízení se tak dostali do neřešitelné situace - mají povinnost zvýšit mzdy, ale nemají je z čeho zaplatit. Představitelé krajů na situaci opakovaně již několik měsíců upozorňují, ale jejich stupňující se naléhání nadále nemá adekvátní odezvu na příslušných ministerstvech.

BYLI JSME VIDĚT NA DNI DOBROVOLNICTVÍ PARDUBICKÉHO KRAJE
10. června 2019 Příspěvky

BYLI JSME VIDĚT NA DNI DOBROVOLNICTVÍ PARDUBICKÉHO KRAJE

V úterý 4. června se naše dobrovolnické centrum zúčastnilo 4. ročníku Dne dobrovolnictví Pardubického kraje, které se konalo v parku Kociánka v Ústí nad Orlicí. Spolu s námi se tu prezentovala další dobrovolnická centra, např. mateřské a rodinné centrum Krůček, Tyflocentrum, KONEP či Péče o duševní zdraví. Každá organizace si připravila prezentaci svého centra a malí návštěvníci (z blízkých základních škol) hravou formou zjišťovali, čím se které centrum zabývá. Každý účastník dostal po vyplnění herních karet drobnou odměnu. Díky této akci se pojem dobrovolnictví dostal trochu dále do světa a my si mohli vyměnit zkušenosti se svými kolegy!

Pouť do Říma a dar Čechů pro papeže má vlastní webové stránky anezka2019.cz
4. června 2019 Příspěvky

Pouť do Říma a dar Čechů pro papeže má vlastní webové stránky anezka2019.cz

Velká celonárodní pouť do Říma, která se uskuteční ve dnech 11. až 13. listopadu 2019 při příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České má vlastní webové stránky. Na adrese anezka2019.cz jsou k nalezení rovněž informace o daru Čechů pro papeže Františka, ke kterému bude moci každý přispět otiskem prstu i finančně. Z celostátní sbírky bude uhrazena plastika Koruna svaté Anežky od akademického sochaře Daniela Ignáce Trubače, zbytek peněz obdrží papež František jako dar pro potřeby chudých.

Výstava indických příběhů v Litomyšli
21. května 2019 Příspěvky

Výstava indických příběhů v Litomyšli

Od soboty 1. června 2019 bude v kostele Povýšení sv. Kříže v Litomyšli k vidění nová výstava příběhů z Indie „Za naše úspěchy vděčíme Vám“. Diecézní charita Hradec Králové tímto způsobem vypráví příběhy osmi úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku®. Výstava zůstane v Litomyšli až do 26. července. Pro veřejnost bude přístupná vždy od úterý do soboty v čase 10–18 hodin a v neděli od 13 do 17  hodin. Další zastávkou putovní výstavy poté budou nedaleké České Heřmanice.

Otevřený dopis: Ministře Vojtěchu, zastaňte se sester poskytujících domácí péči!
21. května 2019 Charita Česká republika

Otevřený dopis: Ministře Vojtěchu, zastaňte se sester poskytujících domácí péči!

Poskytovatelé domácí zdravotní péče se otevřeným dopisem obracejí na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a vyzývají jej k aktivní podpoře domácí péče, které vlivem dlouhodobého podfinancování hrozí kolaps. Ministr slíbil podporu již před rokem. Na nedávnou žádost o schůzku reagoval zamítavě. Konkrétních kroků se tak sestřičky dosud nedočkaly.

I v malé obci se mohou dít velké věci!
14. května 2019 Příspěvky

I v malé obci se mohou dít velké věci!

A stalo se tak právě 11. 5. 2019 v Nové Vsi u Litomyšle, kde se uskutečnil již III. ročník běhu novoveskou přírodou, pod patronací Dobrovolnického centra Farní charity Litomyšl. Výtěžek poputuje za Tomáškem Lněničkou ze Sedlišť, kterému pomůže při pořízení speciálních rehabilitačních pomůcek. Startem proběhlo neuvěřitelných 331 lidí, z toho 94 dětí prošlo dětským programem. Díky zúčastněným a dalším partnerům, kteří podpořili dobrou věc, se částka vyšplhala na rekordních a neuvěřitelných 75 245,- Kč.
Rádi bychom poděkovali nejenom všem sponzorům akce, ale hlavně všem organizátorům, dobrovolníkům a v neposlední řadě účastníkům za velmi vydařený třetí ročník. Děkujeme a pevně věříme, že se příští rok zase uvidíme.

Sestry poskytující domácí péči žádají ministra Vojtěcha o zastání
29. dubna 2019 Charita Česká republika

Sestry poskytující domácí péči žádají ministra Vojtěcha o zastání

Sestry domácí péče se ve středu 1. května v 11 hodin vypraví před budovu ministerstva zdravotnictví a stromy před ním ovážou červenými mašlemi. Tímto gestem se ve Svátek práce obracejí na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a žádají jej o zastání. Opakovaná jednání ukazují, že zdravotní pojišťovny se k této důležité a velmi efektivní části veřejného zdravotnictví, která se nachází ve vleklé krizi, chtějí dál chovat nespravedlivě. Sestry domácí péče jsou od loňského srpna ve stávkové pohotovosti a červené mašle se staly jejím symbolem.