Aktuálně

Sobotní odpoledne pro Anežku
23. září 2020 Příspěvky

Sobotní odpoledne pro Anežku

Již čtvrtým rokem, i když letos v pozdějším termínu, se uskutečnil dne 19.9. 2020 Běh novoveskou přírodou pod patronací Dobrovolnického střediska při Farní charitě Litomyšl. Tentokrát pro Anežku Hápovou z Dolního Újezda, pro kterou by si maminka přála stabilní kolo LOPED.
Startem proběhlo nebo prošlo 351 lidí, z toho 90 dětí, pro které byl určen sherwoodský okruh s dětským programem, který sklidil obrovský úspěch.
Velké díky patří všem, kteří se zúčastnili, štědrým sponzorům, organizátorům i dobrovolníkům a speciální poděkování si zaslouží rodina Němcova a Coufalova, bez kterých by to zkrátka nešlo.
Výtěžek se vyšplhal na rekordních 87 484,- Kč.
Bylo to, v této nelehké době, nádherné odpoledne, které jsme si všichni užili. Děkujeme a již vyhlížíme termín příštího pátého ročníku!

USPĚLI JSME NA BURZE FILANTROPIE
23. září 2020 Příspěvky

USPĚLI JSME NA BURZE FILANTROPIE

Naše charita se letos po delší pauze opět zapojila do Burzy filantropie, na kterou jsme se přihlásili s projektem „POMOZTE NÁM VEN!“. Žádali jsme o příspěvek na zakoupení otočné a zároveň výsuvné sedačky do našeho vozu pečovatelské služby. Minulý týden jsme obdrželi skvělou zprávu, že náš projekt můžeme prezentovat před donátory, kteří se rozhodují, jaký projekt a v jaké výši podpoří. V úterý 15. září jsme s kolegyní Martinou Hanusovou dorazily do litomyšlské firmy SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, kde prezentace jednotlivých projektů neziskových organizací probíhaly. Spolu s námi „bojovali“ o přízeň donátorů také Charita Moravská Třebová, Oblastní charita Polička, Charita Svitavy a Laskavárna. Všechny prezentace byly moc zajímavé, a každá z organizací mohla odcházet spokojená, protože donátoři podpořili více či méně všechny projekty.
My děkujeme za obdržení darů ve výši 46 000 Kč, díky kterým otočnou a výsuvnou sedačku v říjnu tohoto roku pořídíme!
Moc si vážíme podpory všech přítomných zástupců firem či státních institucí, při prezentacích panovala velmi příjemná atmosféra a organizace byla výborně zvládnutá.
Jmenovitě děkujeme těmto dárcům: ABPLAST, MEDESA, TPR NÁBYTEK, SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, VHOS, PARDUBICKÉMU KRAJI a KONEPu, který se postaral o organizační zajištění.

Získali jsme šest nových vozidel
11. září 2020 Příspěvky

Získali jsme šest nových vozidel

V červnu 2020 jsme po zhruba tříletém úsilí získali šest nových vozidel, na která jsme dosáhli z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Počátek našeho úsilí byl v roce 2017, kdy jsme začali zpracovávat projekt s názvem Automobily pro terénní sociální služby Farní charity Litomyšl. V roce následujícím byla naše žádost posuzována a my vůbec netušili, jak vše dopadne. V letošním roce jsme ale s radostí obdrželi zprávu, že finance v hodnotě 1 968 445 Kč na nákup vozidel získáme! Všechny vozy jsou již v našich terénních službách používány, jedním z vozů je i dodávka, kterou využijeme na převoz kompenzačních pomůcek a potravinové pomoci. Děkujeme panu faráři Milanu Romportlovi, který se ujal požehnání těmto vozům, věříme, že se ze všech cest vždy šťastně navrátíme. Naši pracovníci i klienti si nyní užívají komfortu a spolehlivosti nových vozů, děkujeme za příležitost využití financí na jejich nákup také MAS Litomyšlsko a Ministerstvu pro místní rozvoj, který IROP administruje.

POZVÁNKA NA IV. ROČNÍK BĚHU NOVOVESKOU PŘÍRODOU
9. září 2020 Příspěvky

POZVÁNKA NA IV. ROČNÍK BĚHU NOVOVESKOU PŘÍRODOU

Zveme vás na čtvrtý ročník běhu novoveskou přírodou, který se bude konat v sobotu 19. září od 14:00 v Nové Vsi u Litomyšle. Akce je pořádána skupinou dobrovolníků, kteří pod záštitou FCH Litomyšl pořádají již IV. charitativní běh novoveskou přírodou. Celý výdělek bude letos darován rodině Anežky z Dolního Újezda, která by pro ni ráda pořídila LOPED – stabilní kolo pro osoby se zdravotním postižením. Přijďte i vy podpořit někoho, komu opravdu můžeme společně pomoci!
Upozorňujeme, že běh není závod! Vzdálenost tratí bude pouze orientační. Neměříme za jak dlouho trasu proběhnete. Můžete se přijít pouze projít, projet na kole a nebo prostě jen strávit příjemné odpoledne u dobrého jídla a pití. Program bude opravdu pestrý! Těšíme se na viděnou.

Den (pro) pěstouství
18. srpna 2020 Příspěvky

Den (pro) pěstouství

Akci pořádá Pardubický kraj ve spolupráci s Charitou Moravská Třebová a neziskovými organizacemi

Poděkování paní Věře Rybenské
11. srpna 2020 Příspěvky

Poděkování paní Věře Rybenské

Charitní šatník v krátké době ztrácí další ze svých věrných dobrovolnic. V prvních dnech měsíce srpna zemřela paní Věra Rybenská, která se podílela na založení Charitního šatníku, kde od roku 1993 obětavě sloužila. V roce 2012 byla vyznamenaná stříbrným Charitním křížem za vytrvalou a obětavou práci ve prospěch Charity. Vždy budeme s láskou a vděčností vzpomínat na její pracovitost, laskavost a veselou povahu. Rozloučili jsme se s ní 7. srpna 2020 ve Skutči, kde v blízkosti své milované rodiny završila svůj šťastný život.  

PŘISPĚJTE NA DOBROU VĚC PŘES POMOCNÍKA GIVT!
11. srpna 2020 Příspěvky

PŘISPĚJTE NA DOBROU VĚC PŘES POMOCNÍKA GIVT!

Můžete nám pomoci, aniž by vás to cokoliv stálo. Stačí si stáhnout Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od GIVTu 50 korun! Akce platí od 11. – 13. 8. 2020!
S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné!

Děkujeme, za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi vaše blízké, vážíme si toho.

Opatrnost je na místě
29. července 2020 Příspěvky

Opatrnost je na místě

Milí návštěvníci odlehčovací služby Respitní péče Jindra,
velmi bychom si přáli, aby všichni dočasní obyvatelé Jindrovy vily zůstali uchráněni před coronavirovou nákazou. Proto si Vás dovolujeme poprosit, aby jste uvážili, zda je v těchto dnech Vaše návštěva v Jindrově vile nutná a neodkladná. Pokud nemůžete návštěvu odložit, prosíme Vás, abyste do prostor v přízemí vstupovali pouze s nasazenou rouškou, s návleky na boty a po použití dezinfekčního roztoku na ruce. Pokud nemáte ochranné pomůcky vlastní, jsou pro Vás připraveny ve vstupním prostoru.

Děkujeme Vám za ohleduplnost!

PROBÍHÁ VÝMĚNA HISTORICKÝCH OKEN V JINDROVĚ VILE
21. července 2020 Příspěvky

PROBÍHÁ VÝMĚNA HISTORICKÝCH OKEN V JINDROVĚ VILE

Pokud jste se v současné době pohybovali okolo Jindrovy vily na ulici Dukelské, tak jste si možná všimli nevšedního ruchu a lomozu. V Jindrově vile sídlí tři naše služby - Respitní péče Jindra, Sanace rodiny a Podpora pěstounských rodin. V roce 2018 se nám díky výtěžku z Tříkrálové sbírky podařilo vyměnit stará okna za kvalitní repliky v Respitní péči Jindra. Letos se konečně dostalo i na vrchní patro. Zde byla výměna historických oken opět financována z letošní velmi štědré „Tříkrálovky“. Brzy se všichni zaměstnanci i klienti budou těšit na nově vymalované prostory s kvalitními okny, která zapadají do rázu této historické vily. Díky rekonstrukci dojde ke zlepšení tepelného komfortu „obyvatel“ domu, ale zároveň pečlivě dbáme na zachování historického vzhledu této cenné stavby.

Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli během Tříkrálové sbírky, díky Vaší podpoře bude naše budova opět o něco hezčí. 

Litomyšlské dny barokní tradice
9. července 2020 Příspěvky

Litomyšlské dny barokní tradice

5. ročník duchovně kulturního festival barokního dědictví proběhne ve dnech od 12.-16. srpna 2020
Pořáda Římskokatolická farnost probošství Litomyšl