Aktuálně

Litomyšlské dny barokní tradice
9. července 2020 Příspěvky

Litomyšlské dny barokní tradice

5. ročník duchovně kulturního festival barokního dědictví proběhne ve dnech od 12.-16. srpna 2020
Pořáda Římskokatolická farnost probošství Litomyšl

Výroční zpráva 2019
12. června 2020 Příspěvky

Výroční zpráva 2019

Výroční zpráva Farní charity Litomyšl  za rok 2019 je na světě.

Nový lineární dávkovač pro naše nemocné pacienty
11. června 2020 Příspěvky

Nový lineární dávkovač pro naše nemocné pacienty

Díky podpoře Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové jsme mohli pro naše nemocné pořídit dva lineární dávkovače. Jsou to nesmírně důležití pomocníci pro těžce nemocné pacienty, zvláště pro ty, kteří potřebují časté a přesné dávkování analgetik. Přísun léku řídí maličký počítač a léčivá látka se tak v přesně odměřených dávkách v nastavených intervalech dostává do krevního oběhu pacienta. Další významnou předností těchto přístrojů je jejich malý rozměr, který umožňuje nemocným volný pohyb a příliš ani nelimituje při běžných denních činnostech a sebeobsluze. Ani přesnost dávkování, ani komfort volného pohybu infuzní stojany nezajistí. Jsme vděční Výboru dobré vůle, že nám na nákup dávkovačů poskytl prostředky. Můžeme tak nabídnout úlevu více pacientům.

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU, BOJUJEME DÁL!
9. června 2020 Příspěvky

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU, BOJUJEME DÁL!

Během hlasování veřejnosti v Burze filantropie během předminulého týdne jsme skončili na čtvrtém místě. O našem postupu do podzimního finále Burzy filantropie nyní rozhodnou hlasy donátorů (poskytovatelů finanční podpory ze soukromého i veřejného prostoru). Budeme netrpělivě čekat na jejich volbu.

HLASUJTE PRO NÁŠ PROJEKT NA BURZE FILANTROPIE
28. května 2020 Příspěvky

HLASUJTE PRO NÁŠ PROJEKT NA BURZE FILANTROPIE

Naše charita se letos zapojila do Burzy filantropie, ve které se bude snažit získat příspěvek na zakoupení jedné otočné a zároveň výsuvné sedačky, kterou chceme instalovat do našeho vozu pečovatelské služby. Mnoho našich klientů má omezenou pohyblivost a díky otočné a výsuvné sedačce, kterou chceme zakoupit do našeho vozu, jim umožníme jednodušší a bezpečnější návštěvu lékaře, úřadů či přátel a dalšího přirozeného prostředí, na které jsou celý život zvyklí. Zároveň ulevíme i našim pečovatelkám, které s klienty manipulují a zajistíme jim větší pocit bezpečí. Díky vašemu hlasu budeme moct dosáhnout na finanční podporu a zlepšit mobilitu našich klientů!

Na vlně pomoci proti bezmoci: Paní Iveta v soukolí úřadů
24. května 2020 Charita Česká republika

Na vlně pomoci proti bezmoci: Paní Iveta v soukolí úřadů

Díky darům shromážděným na kontě Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci už dostali první lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, přímou finanční pomoc. Mezi nimi je i paní Iveta, která se kvůli nemoci paradoxně ocitla na úřadu práce, ačkoli práce schopna není.

Pomoc hladovějícím rodinám v Indii
18. května 2020 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Pomoc hladovějícím rodinám v Indii

Karanténa v Indii hluboce zasáhla mnohé rodiny, které jsou nyní ohroženy hladem. Diecézní charita Hradec Králové se proto obrací na dárce i veřejnost s prosbou arcibiskupa Petera Machada o pomoc dětem podporovaným v projektu Adopce na dálku a jejich rodinám.

Na vlně pomoci proti bezmoci: Rozpočet paní Heleny
16. května 2020 Charita Česká republika

Na vlně pomoci proti bezmoci: Rozpočet paní Heleny

Díky darům shromážděným na kontě Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci už dostali první lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, přímou finanční pomoc. Na Charitu Česká republika se obrátila i paní Helena, která sama vychovává sedm dětí, s nimiž nyní musela zůstat doma. Už předtím byl rodinný rozpočet napjatý; teď hrozilo, že se úplně zhroutí.

Charita pomůže hladovějícím indickým rodinám
5. května 2020 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Charita pomůže hladovějícím indickým rodinám

Ve druhé nejlidnatější zemi světa, kde Diecézní charita Hradec Králové 20 let pomáhá chudým dětem a jejich rodinám, bylo už potvrzeno přes 45 tisíc případů nákazy novým typem koronaviru. Celonárodní karanténa byla v Indii již dvakrát prodloužena a mnohé rodiny jsou ohroženy hladem. Diecézní charita se proto obrací na dárce i veřejnost s prosbou o pomoc dětem podporovaným v projektu Adopce na dálku a jejich rodinám. Příspěvky je možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700. Děkujeme Vám!

Pandemie nesmí vzít dětem naději
22. dubna 2020 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Pandemie nesmí vzít dětem naději

Očekáváme, že současná zdravotní a hospodářská krize těžce dopadne nejen na nás, ale ještě více na nejzranitelnější indické rodiny. Máme plné pochopení pro všechny dárce, kteří letos nezvládnou zaslat finanční podporu školákům, které na dálku podporují. Přesto věříme, že s Vaší pomocí zůstaneme oporou všem indickým dětem zapojeným do našeho projektu Adopce na dálku.