Aktuálně

Charita vyhlašuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!
30. března 2020 Charita Česká republika

Charita vyhlašuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

Matka samoživitelka musela po uzavření škol zůstat se dvěma malými dětmi doma. Místo mzdy dostane 60 procent svého běžného příjmu v podobě ošetřovného. Díky dotovaným obědům měly dřív děti možnost naobědvat se ve školní jídelně, teď jí pro ně chybějí peníze na jídlo. Mohla by požádat o zvýšení výživného, ale soudy omezily svou činnost. Navíc se bojí, že přijde o práci.

Jak žít spolu a s virem
27. března 2020 Příspěvky

Jak žít spolu a s virem

Získejme čas a uchovejme dobrou mysl

Charita nabízí lidem také pomoc pro duši
19. března 2020 Charita Česká republika

Charita nabízí lidem také pomoc pro duši

Řada lidí teď tráví většinu času doma, případně se přesouvá pouze mezi prací a domovem. Někteří se tak ocitli v sociální izolaci, což se může odrazit na psychice a následně i na jejich fyzickém zdraví. Jiní zase nově tráví většinu dne v nevelkém prostoru s vícečetnou rodinou, a tak mohou čelit nezvyklým situacím a problémům od ponorkové nemoci až po domácí násilí. Charita proto zveřejňuje přehledný seznam krizových linek a dalších míst, kde je možné hledat psychickou nebo i duchovní podporu.

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!
16. března 2020 Charita Česká republika

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!

Všichni se teď přesouváme jen mezi prací, domovem a obchody s jídlem. Další krok, který bychom měli společně udělat, je začít nosit roušku. Třeba tu ušitou doma. Nebo klidně šátek či šálu. Důležité je mít na veřejnosti zakrytý nos a ústa.

Přerušení provozu charitního šatníku
15. března 2020 Příspěvky

Přerušení provozu charitního šatníku

S respektem ke stávající situaci přerušujeme provoz Charitního šatníku minimálně na dobu, po kterou budou uzavřeny obdobné služby v našem městě.
Děkujeme Vám za pochopení a přejeme ať příští dny prožijete v klidu a ve zdraví.

Služby nadále poskytujeme
13. března 2020 Příspěvky

Služby nadále poskytujeme

Dovolujeme si informovat veřejnost, že zdravotní a pečovatelskou službu poskytujeme v nezměněném rozsahu. V souladu s aktuálním doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR vybavujeme pracovníky rouškami, pochopitelně mají k dispozici rukavice a zpřísnili jsme dezinfekční opatření.

S respektem k vládním opatřením jsme přerušili do odvolání provoz Charitního šatníku a výdej potravin. Dále jsme zásadním způsobem omezili provoz Služby Sanace rodiny a Podpora pěstounské rodiny. S rodinami však zůstáváme v telefonickém kontaktu.
Od minulého týdne platí zákaz návštěv v odlehčovací službě Respitní péče Jindra. Na konkrétní dotazy uživatelů služeb a zájemců o služby odpovídají vedoucí jednotlivých středisek

Přejeme Vám všem klidnou mysl a pevné zdraví.

Charita dělá vše pro to, aby zůstala nablízku potřebným
12. března 2020 Charita Česká republika

Charita dělá vše pro to, aby zůstala nablízku potřebným

Situace ve světě i u nás se v souvislosti s rizikem šíření koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19, každý den mění.

Oznámení o zákazu návštěv
10. března 2020 Příspěvky

Oznámení o zákazu návštěv

Dovolujeme si informovat veřejnost, že na odlehčovací službu Respitní péče Jindra se vztahuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, kterým se zakazují návštěvy ve většině pobytových a sociálních služeb. Z toho důvodu prosíme všechny, kdo by rádi svoje blízké v tomto zařízení navštívili, aby návštěvu odložili.

Opatření vstupuje v platnost 10. března 2020.

Informace pečujícím osobám ráda poskytne vedoucí služby v pracovní dny od 9.00 do 12.00 na tel.: 731 598 890. Osobní konzultace jsou možné po předchozí telefonické dohodě.

Věříme, že opatření bude jen krátkodobé a že jej přijmete s pochopením.

Vyhrála „čočková s párkem“ z Litomyšle
27. února 2020 Příspěvky

Vyhrála „čočková s párkem“ z Litomyšle

Na začátku byla hromada krásných fotek, které Martina Soukupová pořídila během téměř deseti let koledování s dětmi na tradiční Tříkrálové sbírce a touha je sdílet. Našli byste na nich vtipné momentky i portéty, budící i po letech silné emoce. Na konci pak hned první místo v jedné z kategorií celostátní fotografické soutěže Můj svět 2020! Právě sem Martina několik z nich na popud kolegyně na konci ledna poslala. Odborná porota, kde ani letos nechyběl uznávaný fotograf prof. Jindřich Štreit, vybírala následně v únoru z téměř 250 fotografií.

Hlásíme: Výnos z pokladniček je spočítán
31. ledna 2020 Tříkrálová sbírka

Hlásíme: Výnos z pokladniček je spočítán

Tříkrálová sbírka překonala loňský rekord. V pokladničkách se sešlo přes 130 milionů. Děkujeme!